2017.Łomża baner 1000x200
wtorek, 12 września 2017 14:43

Młode piłkarki z Fortów Piątnica powołane do kadry województwa

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Młode piłkarki z Fortów Piątnica powołane do kadry województwa fot. Archiwum MyLomza.pl
Cztery zawodniczki drużyny do lat 13, trenujące w klubie Forty Piątnica, otrzymały właśnie powołanie do kadry województwa podlaskiego w piłce nożnej. To duże wyróżnienie dla tego małego klubu, który stale się rozwija i stopniowo wyrasta na jeden z najlepszych w regionie i kraju.

W Fortach Piątnica trenują dwie kobiece drużyny piłki nożnej: seniorska, gdzie grają dziewczęta powyżej 13. roku życia i juniorska - do 13 lat. To właśnie cztery zawodniczki młodszego zespołu, prowadzonego przez trener Karolinę Chaberek, znalazły się w 16-osobowej kadrze województwa podlaskiego.

Powołane do kadry dziewczęta to: Oliwia Bałdyga, Małgorzata Piszczatowska, Julia Trzcinka i Maja Sudak. O ile pierwsza z wymienionych już trzeci sezon z rzędu jest kadrze, a w czasie minionych wakacji znalazła się w grupie czterech piłkarek z podlaskiego uczestniczących w Letniej Akademii Młodych Orlic, to pozostałe trzy są zupełnymi debiutantkami.

- Trzeba zaznaczyć, że Majka trenuje dopiero od miesiąca i już dostała się do kadry Podlasia, także jest to bardzo duże osiągnięcie - podkreśla trenerka dziewcząt.

W minioną niedzielę rozpoczęły się rozgrywki wojewódzkie, w których uczestniczą również Forty Piątnica. Dziewczęta "zza rzeki" rozegrały cztery mecze, z czego wygrały trzy, uzyskując bardzo wysokie wyniki na swoją korzyść, pomiędzy 9:0 a 6:0. Niestety poniosły też jedną porażkę z głównym faworytem czyli Włókniarzem Białystok.

- Dziewczęta jednak doganiają już drużynę z Białegostoku i nie ma już takiej przepaści, jaka była na początku, kiedy zaczynały trenować - twierdzi Karolina Chaberek i dodaje, że Włókniarz już od wielu lat trenuje, a prowadzona przez nią drużyna zaczęła 1,5 roku temu.

Powołanie aż czterech zawodniczek z drużyny Fortów do 16-osobowej kadry to przede wszystkim docenienie osiągnięć tego klubu w szkoleniu i sukcesów, jakie ta drużyna odnosi na arenie wojewódzkiej i krajowej, ale także indywidualnego rozwoju młodych piłkarek. W regionie Forty to druga siła po Włókniarzu Białystok, z którym stale rywalizuje o palmę pierwszeństwa, a w kraju, w minionym sezonie, dziewczęta awansowały do najlepszej ósemki drużyn w swojej grupie wiekowej!

Trenerka Fortów zaprasza dziewczęta na treningi, które odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 16.00 w Piątnicy. Obecnie w drużynie trenuje 15 - 17 dziewcząt. Co warte podkreślenia, rodzice nie muszą ponosić w związku z tym żadnych kosztów oprócz dowiezienia swoich córek na treningi. Same zajęcia są bezpłatne, podobnie jak wyjazdy na mecze, stroje, dresy. Wszystko finansuje klub ze środków pozyskanych przede wszystkim od sponsorów oraz z dotacji od samorządu gminy Piątnica.

- Organizujemy też obozy letnie i zimowe dla dziewcząt, żeby się rozwijały - dodaje trenerka.

Za niespełna miesiąc młode piłkarki Fortów będą gościć u siebie inne drużyny, a my postaramy się pamiętać o tej drużynie, bo choć w cieniu, to działa ona już od dłuższego czasu i funkcjonowała wcześniej, niż w Łomży pojawiła się kobieca reprezentacja Polski, którą piłkarki Fortów dopingowały najmocniej na całym stadionie.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback