2017.Łomża baner 1000x200
środa, 13 września 2017 07:52

Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki [FOTO]

Napisane przez  oprac. gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki [FOTO] fot. OSP Śniadowo
Starania samorządu gminy Śniadowo i samych strażaków przyniosły efekt w postaci zakupu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu IVECO zabudowanego przez firmę MOTO-TRUCK Leszek Chmiel z Kielc, który Ochotnicza Straż Pożarna ze Śniadowa właśnie otrzymała.

Jest to średni samochód ratowniczo – gaśniczy z napędem 4x4. Zabudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej. Posiada zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego oraz dwuzakresową autopompę. Na wyposażeniu samochodu znajduje się między innymi podstawowy sprzęt gaśniczy, zestaw narzędzi hydraulicznych firmy Holmatro, 4 aparaty ODO, linia szybkiego natarcia , działko wodno-pianowe, wyciągarka linowa oraz maszt oświetleniowy.

Nowy nabytek zastąpi blisko czterdziestoletni wysłużony już samochód marki MAGIRUS.

Zakup auta pozwoli strażakom z OSP Śniadowo szybko dotrzeć do zdarzenia oraz dzięki wyposażeniu profesjonalnie udzielić pomocy w każdej sytuacji, tj. pożar, wypadek drogowy czy zagrożenie zdrowia lub życia.

Na tym, że nowy samochód trafił do jednostki w Śniadowie, skorzystają wszyscy mieszkańcy tej gminy.

- Jako największa jednostka w gminie jesteśmy gotowi nieść pomoc każdemu, kto będzie jej potrzebował - podkreślają druhowie i dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt.

Samochód został zarejestrowany w Starostwie Powiatowym w Łomży w Wydziale Komunikacji pod wyjątkowym numerem rejestracyjnym BLM 30998.

Źródło: OSP Śniadowo

5 komentarzy

 • Odpowiedz olo środa, 13 września 2017 13:50 Umieszczone przez: olo

  zajebista furka

 • Odpowiedz Obywatel środa, 13 września 2017 15:24 Umieszczone przez: Obywatel

  Wreszcie i Śniadowo się doczekało.

 • Odpowiedz werdykt środa, 13 września 2017 17:41 Umieszczone przez: werdykt

  gm sniadowo ma sporo kasy ,rolnicy za sam vat mogli by kupic co polroku taki woz

 • Odpowiedz Mieszkańcy Jedwabnego środa, 13 września 2017 22:55 Umieszczone przez: Mieszkańcy Jedwabnego

  Czym tu się chwalić. U nas michał też załatwił wóz dla OSP a nawet 2 szt. Rejestracja? Też mi bajer. Nasze "nowe" wozy bojowe niedługo będą mogły mieć bardziej wyjątkowe tablice bo żółte (zabytkowe). Jeszcze się na tych samochodach majątek zbije. Sprzeda się do muzeum albo na rekwizyty do filmu. A tak swoją drogą i na poważnie to ja michała rozumiem. No bo jak to tak? Nie po gospodarsku. Nowe wozy po kilkaset tysięcy zł puścić na te jego dróżki (czytaj. wertepy) konsolidacyjne to by było karygodne. A tak? Dostały barany co miały dostać. I nie żal tłuc po tych kocich łbach.

 • Odpowiedz Obywatel czwartek, 14 września 2017 07:13 Umieszczone przez: Obywatel

  @ Mieszkańcy Jedwabnego
  tak w kilku słowach......ŻAL DUPE ściska
  hahahahahahaha.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback