rekrutacja 2017
Region
Oficjalnego otwarcia doczekała się dzisiaj droga gminna nr 105 689 B Grzymały Szczepankowskie – Mikołajki, zrealizowana przez Gminę Łomża jako inwestora w formule „zaprojektuj i wybuduj". Roboty budowlane zakończyły się 31 lipca 2017 r.
Budowa fabryki proszków mlecznych Mlekovita 3 wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz infrastrukturą techniczną i dostawą części urządzeń w Wysokiem Mazowieckiem została nominowana w konkursie Top Inwestycje Polski Wschodniej 2017. Wartość inwestycji to ponad 380 mln zł.
środa, 16 sierpnia 2017 08:58

Nocny pożar obory w gminie Zbójna

Napisał gak
O godz. 00.59 minionej nocy na stanowisko kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Laski w gminie Zbójna. Jak się okazało, palił się dach obory połączonej z kolejną oborą, zagrożoną również pożarem. Ogień został ugaszony przez strażaków.
Trzy firmy z powiatu łomżyńskiego znalazły się na liście odbiorców drewna z wycinanej Puszczy Białowieskiej. Szczegółowe dane wraz z interaktywną mapą opublikował serwis oko.press prowadzony przez Fundację Ośrodek Kontroli Obywatelskiej OKO.
środa, 16 sierpnia 2017 08:22

[AKTUALIZACJA] Szukają zaginionego wędkarza

Napisane przez mano
Ratownicy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Komendy Miejskiej PSP w Łomży szukają wędkarza, który zaginął nad siemiatyckim zalewem. Mężczyzna wybrał się ze znajomymi na ryby i nie powrócił. Niestety, już nie powróci...
poniedziałek, 14 sierpnia 2017 13:16

Dachowanie w okolicach Jeziorka [FOTO]

Napisał gak
Około godz. 12.10 na drodze wojewódzkiej nr 668 w okolicach miejscowości Jeziorko doszło do dachowania samochodu osobowego. Kierujący nim mężczyzna został odwieziony do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalą szczegółowo przyczyny wypadku.
poniedziałek, 14 sierpnia 2017 11:57

Ponad 4 mln złotych w Lotto

Napisał gak
Ponad 4 mln złotych zgarnie szczęśliwy posiadacz kuponu Lotto, który wysłał go przed sobotnim losowaniem w kolekturze przy ul. Dwernickiego 15 w Suwałkach. To trzecia "szóstka" jaka padła w tym mieście. Tym razem szczęśliwe liczby 8, 25, 30, 36, 37 i 47 wybrała zamiast gracza maszyna - metodą na "chybił - trafił".
poniedziałek, 14 sierpnia 2017 09:18

Konsultacje w sprawie drogi Łomża - Mężenin

Napisał gak
W czwartek i piątek, 10 i 11 sierpnia zorganizowane zostały konsultacje społeczne w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej Łomża - Mężenin. W Podgórzu i Rutkach Kossakach z mieszkańcami okolicznych miejscowości powiatu łomżyńskiego i zambrowskiego spotkali się członek zarządu województwa podlaskiego Stefan Krajewski i zastępca dyrektora PZDW w Białymstoku.
poniedziałek, 14 sierpnia 2017 08:37

Siedmiu chętnych na stanowisko burmistrza Nowogrodu

Napisał gak
11 sierpnia o północy minął termin rejestracji kandydatów w przedterminowych wyborach burmistrza Nowogrodu. Zgłosiło się siedmiu chętnych, którzy powalczą o to stanowisko. Do wyborów mieszkańcy Nowogrodu i gminy Nowogród pójdą w pierwszą niedzielę września - 3.09.2017.
niedziela, 13 sierpnia 2017 20:47

Groźna kolizja na trasie 64 [FOTO]

Napisane przez mano
Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło na trasie Piątnica - Wizna. Kierowca opla wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy bmw. Siła uderzenia był potężna, o czym najlepiej świadczyły uszkodzenia obu pojazdów.
niedziela, 13 sierpnia 2017 16:40

Osa użądliła 25-latkę w język. Policjant ruszył z pomocą

Napisane przez mano
Funkcjonariusz policji udzielił pomocy kobiecie, którą osa użądliła w język. Z uwagi na pogarszający się stan 25-latki i istniejące ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej, mundurowy transportował poszkodowaną do ustalonego miejsca spotkania z załogą karetki pogotowia. 
Kurpiowska Kraina to wyjątkowe miejsce. Położone w sercu Kurpiowszczyzny, w malowniczej scenerii lasów i łąk, nad zalewem Wykrot. Wczoraj mieliśmy okazję być tam po raz kolejny. Nie trzeba jechać na mazury czy nad morze! Tu można odpocząć i bawić się znakomicie.
środa, 09 sierpnia 2017 18:49

Zmień klimat na EKO w swojej firmie

Napisane przez materiał promocyjny
Skorzystaj z dofinansowania na wdrażanie ekoinnowacji w przedsiębiorstwach. Już od 28 sierpnia można składać wnioski.
W poniedziałek informowaliśmy o konflikcie, jaki zaistniał wokół budowy drogi powiatowej Stryjaki - Karwowo w gminie Jedwabne. Zgodnie z obietnicą burmistrz Jedwabnego Michał Chajewski podpisał w czwartek decyzję o wycince drzew, ale nie wszystkich. Co prawda decyzja ta pozwoliła ekipie budowlanej wejść na plac budowy, ale nie zakończyła konfliktu, który wciąż narasta.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 126

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback