vizo-mylomza 2017.Łomża baner 1000x200
Region
Dwóch robotników, pracujących przy remoncie barierek na moście w Wiźnie zostało poszkodowanych w wypadku, do którego doszło około godz. 9.10. W związku z wypadkiem droga krajowa nr 64 jest zablokowana i tworzą się potężne korki. Policja organizuje objazdy.
czwartek, 19 października 2017 07:53

Gmina Łomża ma nowy herb uwarunkowany historycznie [FOTO]

Napisał gak
Przez długie lata był symbolem gminy Łomża, choć budził wiele kontrowersji szczególnie wśród rolników, którym kojarzył się ze szkodami w gospodarstwach. O kim mowa? O bobrze obgryzającym pień drzewa, który od 1995 r. znajdował się w herbie gminy. Na wczorajszej sesji radni gminy Łomża większością głosów uchwalili nowe insygnia tj.: herb, flagę, sztandar i pieczęć. Bobra już w nich nie ma, jest za to nawiązanie do ponad tysiącletniej historii...
środa, 18 października 2017 12:47

Poseł Gwiazdowski zastępcą przewodniczącego KRiRW

Napisał gak
W czwartek 12 października poseł Kazimierz Gwiazdowski został wybrany na stanowisko zastępcy przewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jest jedynym przedstawicielem województwa podlaskiego w prezydium tej komisji.
środa, 18 października 2017 10:32

Kolejne opóźnienie na budowie obwodnicy Marek

Napisał gak
Gdyby wszystkie obietnice drogowców były spełniane, to obwodnica podwarszawskich Marek byłaby dawno gotowa, a kierowcy (m.in. łomżyńscy) dojeżdżający od tej strony do stolicy nie musieliby marnować tak wiele czasu w korkach. Rzeczywistość jest niestety inna i dopadła nas po raz kolejny. Planowane 28 października oddanie obwodnicy do użytku znowu zostało przesunięte.
środa, 18 października 2017 10:13

Kolejna inwestycja drogowa w gminie Łomża na ukończeniu [FOTO]

Napisane przez oprac. gak
Ku końcowi zbliżają się prace budowlane na ul. Łomżyńskiej w Jednaczewie. Wykonawca przystąpił do robót bitumicznych, które zostaną wykonane na odcinku od ul. Wesołej do ul. Szkolnej. Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu mieszkańcy Jednaczewa i nie tylko będą korzystali z nowej drogi.
środa, 18 października 2017 09:51

Masz długi w ZUS? Skorzystaj z układu ratalnego

Napisał gak
Od stycznia 2018 roku każdy przedsiębiorca będzie opłacał składki jednym przelewem, a ZUS podzieli wpłatę proporcjonalnie na poszczególne ubezpieczenia i fundusze. Płatnik, który ma długi w ZUS musi mieć świadomość, że wpłaty pokryją najstarsze zadłużenie, a nie bieżące składki.
środa, 18 października 2017 09:19

Tragedia we wsi Chojane-Stankowięta. Dziś sekcja zwłok

Napisał gak
Na dzisiaj zaplanowana została sekcja zwłok trzech młodych mężczyzn, którzy wracając samochodem z dyskoteki nie zatrzymali się do policyjnej kontroli i uciekając wpadli do stawu. Wszyscy trzej zginęli na miejscu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łomży.
Do poważnego wypadku doszło w miejscowości Kuzie. Młody mężczyzna spadł tam z dachu. Stan poszkodowanego był poważny i potrzebna była natychmiastowa interwencja śmigłowca LPR. Mężczyznę niezwłocznie przetransportowano do szpitala w Białymstoku.
wtorek, 17 października 2017 11:09

Rugbyści Legii zachęcali do uprawiania sportu [FOTO]

Napisane przez oprac. gak
W minioną niedzielę 15 października skazani osadzeni w Zakłądzie Karnym w Czerwonym Borze mieli okazję spotkać się i porozmawiać z zawodnikami czołowej drużyny polskiej w rugby Legii Warszawa, którzy na zaproszenie wychowawcy do spraw sportu gościli na terenie jednostki. Spotkanie było jednym z elementów realizacji programu readaptacji osadzonych „Sport to Zdrowie".
Uczniowie gimnazjum w Nowogrodzie, podobnie jak ich koledzy z wielu szkół w całym kraju, uczestniczyli wczoraj we wspólnym biciu rekordu świata w liczbie jednocześnie prowadzonych resuscytacji krążeniowo-oddechowych. Prawdziwym celem organizowania takiej rywalizacji jest wyzwolenie chęci do nauki zasad pierwszej pomocy.
wtorek, 17 października 2017 07:58

O 62 km/h za szybko w obszarze zabudowanym

Napisał gak
Utrata prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące, mandat i pokaźna liczba punktów karnych, to konsekwencje przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym aż o 62 km/h przez mężczyznę kierującego mazdą. Policjanci z łomżyńskiej drogówki "namierzyli" go w niedzielę w miejscowości Zaruzie.
wtorek, 17 października 2017 07:09

Wybrano ofertę na wykonanie fragmentu obwodnicy Łomży

Napisał gak
Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S 61 na odcinku od węzła „Łomża Południe" (z węzłem) do węzła „Łomża Zachód" (bez węzła), na długości 7,18 km złożyła firma Mota Engil Central Europe SA. Wyboru oferty dokonano 16 października br.
poniedziałek, 16 października 2017 17:40

Wypadek w Marianowie [FOTO]

Napisane przez mano
Dwa samochody osobowe zderzyły się w miejscowości Marianowo, na drodze krajowej nr 61. Do zdarzenia doszło dziś po godzinie 16.00. Ruch na tym odcinku drogi obywa się wahadłowo.
poniedziałek, 16 października 2017 14:15

Ciężko ranny mężczyzna po eksplozji w Nagórkach [VIDEO]

Napisał gak
W wyniku eksplozji materiału wybuchowego ciężko ranny został 39-letni mężczyzna. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Białystoku. Do zdarzenia doszło w miejscowości Nagórki-Jabłoń, a eksplodował prawdopodobnie niewybuch. Na miejscu prowadzone są poszukiwania kolejnych. Niezbędna była ewakuacja okolicznych mieszkańców.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 134

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback