bo2018 dni jedwabne 2017
Region
wtorek, 27 czerwca 2017 13:27

Kto będzie rządził Nowogrodem?

Napisał gak
5 czerwca zmarł wieloletni burmistrz Nowogrodu Józef Piątek i od tego momentu miasto i gmina pozbawione są władzy wykonawczej. Zanim zarządzone i rozstrzygnięte zostaną przeterminowe wybory, premier musi wyznaczyć osobę czasowo pełniącą obowiązki burmistrza. Póki co jednak takiej osoby jeszcze nie ma.
wtorek, 27 czerwca 2017 10:32

Uważajmy na kleszcze. Nowe dane dot. boreliozy

Napisał gak
Są kolejne tegoroczne dane dotyczące przypadków boreliozy. Swoje statystyki przedstawił sanepid z Białegostoku: do połowy czerwca w podlaskiem odnotowano 71 przypadków choroby roznoszonej przez kleszcze. Lekarze nie mają złudzeń, że zarażonych będzie więcej, bo pajęczaki nadal są bardzo aktywne.
- Chciałbym, aby mieszkańcy mieli wpływ na otoczenie, w której żyją. Stąd też pomysł na podanie do konsultacji projektu zagospodarowania działki, aby zainteresowane osoby mogły się z nim zapoznać i wnieść swoje uwagi – podkreśla wójt gminy Łomża Piotr Kłys.
poniedziałek, 26 czerwca 2017 15:18

W CKZiU bezpłatna nauka zawodu i płatne staże

Napisane przez materiał promocyjny
W Ostrołęce i okolicy działa wiele szkół policealnych. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, czy szkoła, w której chcemy się kształcić, jest szkołą publiczną, czy tylko posiada uprawnienia szkoły publicznej. Istotne jest również, czy jest ona ośrodkiem egzaminacyjnym czy na egzamin będzie trzeba jechać do innej szkoły. Równie ważne jest wyposażenie pracowni szkolnych oraz doświadczenie kadry pedagogicznej.
poniedziałek, 26 czerwca 2017 14:42

Pożar od pioruna ugaszony w zarodku

Napisał gak
Szybko i sprawnie przeprowadzona akcja ratowniczo-gaśnicza straży pożarnej pozwoliła na uratowanie dobytku rodziny we wsi Zanklewo w gminie Wizna, której dom mógł spłonąć po uderzeniu pioruna. Na szczęście spalił się tylko mały fragment dachu, a co najważniejsze - nikt nie ucierpiał.
poniedziałek, 26 czerwca 2017 13:42

Poseł Andruszkiewicz szuka chętnych na listy wyborcze

Napisał gak
Podlaski poseł Kukiz'15 Adam Andruszkiewicz zaprezentował wspólnie z działaczami tej partii ogólnopolski projekt dotyczący startu w wyborach samorządowych. W dużym skrócie, partia zaprasza na swoje listy wszystkich chętnych i przekonuje, że ten samorządowy pomysł jest "nowatorski" w polskiej rzeczywistości.
25 czerwca 2017 r. w Wygodzie odbyły się uroczyste obchody 73 rocznicy bitwy stoczonej w 1944 r. przez Oddziały AK i NSZ z niemieckim okupantem. Przybyli na uroczystość kombatanci, przedstawiciele samorządów i służb mundurowych oraz mieszkańcy gminy oddali hołd walczącym w niej Polakom.
150 hodowców zwierząt hodowlanych z dumą prezentowało w Szepietowie swoje zwierzęta. W sumie na wystawie w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego podziwiać można było około tysiąca zwierząt. Jury wybrało też najlepszych hodowców.
poniedziałek, 26 czerwca 2017 07:03

Wraki zaorały piątnickie forty [VIDEO i FOTO]

Napisał gak
Gmina Piątnica po raz pierwszy gościła na swoim terenie wyścigi z serii Polskiej Ligi Wraków. Na starcie stanęło 50 załóg. Do końca, jak to już w tej imprezie jest w zwyczaju, dotrwało tylko część z nich. Zabawa była jednak przednia, zarówno dla uczestników, jak też licznie przybyłych kibiców.
czwartek, 22 czerwca 2017 20:30

Pod Łomżą rolnicy ścigali się o... żonę

Napisane przez mano
Na torze kartingowym przy Hotelu Via Baltica w Grzymałach Szczepankowskich w czwartkowe popołudnie pod czujnym okiem kamer Telewizji Polskiej ścigali się rolnicy zabiegający o względy 27-letniej Małgorzaty Sienkiewicz, bohaterki kolejnej edycji "Rolnik szuka żony".
czwartek, 22 czerwca 2017 18:20

Honda dachowała za Kisielnicą [FOTO]

Napisał gak
Kilka minut po godz. 15.00 na drodze krajowej nr 61, w okolicach miesjcowości Górki Sypniewo (za Kisielnicą w stronę Stawisk), doszło do wypadku, w którym ucierpiała co najmniej jedna osoba. Kierowca hondy, jadącej w kierunku Łomży, stracił panowanie nad autem, co skończyło się dachowaniem na poboczu.
czwartek, 22 czerwca 2017 08:47

Najnowsze ognisko ASF blisko powiatu łomżyńskiego

Napisał gak
38. ognisko ASF wykryte zostało w gospodarstwie położonym we wsi Święcienin, pow. grajewski, gmina Radziłów. Wynik badania potwierdziło wczoraj laboratorium w Puławach, a dziś informację potwierdza także powiatowy lekarz weterynarii w Grajewie. Trwa wytyczanie obszarów ochronnych.
czwartek, 22 czerwca 2017 07:52

Gmina Zbójna przegrała w sądzie z Kuratorium

Napisał gak
Gmina Zbójna jako pierwsza w Polsce poznała decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie swojej sieci szkół. Gmina zaskarżyła do WSA opinię Kuratorium Oświaty w Białymstoku, która nakazywała wprowadzenie korekt w projekcie. Sąd uznał, że to Kurator ma rację, a rozwiązania proponowane przez gminę nie są zgodne z obowiązującym prawem.
środa, 21 czerwca 2017 13:56

Ulewa odsłoniła pamiątkę z wojny [FOTO]

Napisał gak
Towarzysząca wczorajszej burzy ulewa, która przeszła m.in. nad Nowogrodem, odsłoniła na terenie Skansenu Kurpiowskiego "pamiątkę" z okresu II wojny światowej. Był nią granat moździerzowy, który przeleżał w ziemi ponad 70 lat. Niewybuch był mocno skorodowany i zagrażał bezpieczeństwu. Dziś zabrali go saperzy.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 119

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback