2017.Łomża baner 1000x200
środa, 13 września 2017 07:09

Łomżyńska spółka Aquatech zadebiutowała na rynku akcji [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Łomżyńska spółka Aquatech zadebiutowała na rynku akcji [FOTO] fot. newconnect
25 sierpnia 2017 roku łomżyńska spółka Aquatech, zajmująca się produkcją oczyszczalni ścieków dla domów jednorodzinnych, budynków użyteczności publicznej i przemysłowych, zadebiutowała na rynku akcji NewConnect, wieńcząc w ten sposób dwuletni projekt inwestycyjny swoich akcjonariuszy.

Małżeństwo Beata i Wojciech Babińscy założyli firmę Aquatech w 2009 roku. Zaczęli produkować oczyszczalnie ścieków dla domów jednorodzinnych, budynków użyteczności publicznej i przemysłowych. To był strzał w przysłowiową dziesiątkę. Najpierw od podstaw zbudowali rynek w Polsce, a w przeciągu kilku ostatnich lat stali się jednym z czołowych eksporterów w swojej branży. Dziś eksport zagraniczny stanowi bowiem 25 proc. całej ich produkcji. Mają podpisane kontrakty z Niemcami, Czechami, Słowenią, ale też urządzenia pracują w takich krajach jak Papua Nowa Gwinea, Liban czy Jordania.

- Ja jestem taką osobą, która pilnuje szczegółów, bardziej wymaga. Wojtek ma szersze spojrzenie na wszystko, ale pozwala na więcej – śmieje się Beata Babińska.

Próbowali różnych biznesów. Nie zawsze wychodziło, tak jak sobie zakładali. Ale w końcu się udało. Jak podkreślają recepty na sukces nie ma, ale...

- Na pewno ważne jest szczęście – zaznacza Wojciech Babiński. - Trzeba mieć też dużą dozę szaleństwa i być konsekwentnym w tym co się robi. Mieć ten upór i przede wszystkim nie można się bać, bo strach nas ogranicza – przyznają zgodnie.

Mówią, że decyzja o wejściu na giełdę nie była łatwa. Spróbowali... podjęli odważne kroki. Od 25 sierpnia 2017 roku Aquatech jest notowana na parkiecie NewConnect.

- Okazało się, że była to jedna z dwóch najlepszych naszych decyzji biznesowych – twierdzą.

Wejście na rynek NewConnect zarząd spółki Aquatech traktuje jako wzmocnienie w jej wieloletniej perspektywie rozwoju i ekspansji na rynkach polskim i zagranicznych.

Galeria zdjęć

2 komentarzy

  • Odpowiedz Clivers środa, 13 września 2017 19:59 Umieszczone przez: Clivers

    A niby w Łomży nie rozwija się przedsiębiorczość.

  • Odpowiedz Krystyna Borkowska czwartek, 14 września 2017 08:34 Umieszczone przez: Krystyna Borkowska

    Gratuluję i życzę dalszych sukcesów,niech nikt Wam nie zazdrości tylko bierze się do roboty, bo warto.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback