2017.Łomża baner 1000x200
poniedziałek, 11 września 2017 09:20

Misie odwiedziły w Venedzie Szpital dla Maskotek [VIDEO i FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Misie odwiedziły w Venedzie Szpital dla Maskotek [VIDEO i FOTO] fot. www.mylomza.pl
Szpital dla Maskotek to najnowszy pomysł zrealizowany przez Galerię Veneda, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci. Ich chore pluszaki w końcu doczekały się fachowej pomocy lekarskiej, a one same, w oczekiwaniu na wizytę u specjalisty, mogły uczestniczyć w licznych konkursach z nagrodami.

Lista dolegliwości małych, pluszowych pacjentów okazała się przeogromna. Od złamanych łapek, urwanych uszek, po nawet bóle brzuszka. Okazało się, że właściwie wszystko to, co spotyka naszych najmłodszych, spotyka też ich ulubione, pluszowe zabawki, z czego my, dorośli, nie zdajemy sobie często nawet sprawy.

Dzieci, które przyniosły swoje ulubione zabawki do Venedy rozpoczynały wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, który po zbadaniu chorego pluszaka kierował go do specjalistycznego gabinetu. Mógł to być gabinet ortopedy, chirurga, bądź też inny - wedle potrzeby. Zorganizowana została nawet kabina do zdjęć rentgenowskich i sala operacyjna! Wszystko jak w prawdziwym szpitalu!

W oczekiwaniu na wizytę u specjalisty dzieci nie miały jednak czasu, żeby się nudzić, bo organizatorzy zadbali o to, by wypełnić im ten czas zabawami i konkursami. Do wygrania były wspaniałe, pluszowe misie, które trafiły chore do pluszakowego szpitala. Trzeba było je wyleczyć i zaopiekować się nimi nie tylko na miejscu, ale też zabrać do domu i oczywiście często przytulać, bo takie zalecenie było najczęściej wydawane.

Zorganizowany w niedzielę przez Galerię Veneda event pod nazwą Szpital dla Maskotek okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Przyciągnął tłum małych, pluszowych pacjentów i ich czasami niewiele większych opiekunów. Celem była oczywiście dobra zabawa, ale nie tylko. Chodziło też o to, by pokazać dzieciom, jak wygląda taka wizyta i leczenie od tej drugiej strony, aby rozwiać ich obawy przed wizytą u lekarza czy pobytem w szpitalu. Była to też okazja do nauki i to nie tylko przyklejania plastra czy bandażowania uszkodzonej łapki. Najmłodsi, którzy uczestniczyli w zabawie poznali niektóre specjalności lekarskie, wiedzą już czym zajmuje się ortopeda, a czym kardiolog. Poznały też podstawowe tajniki udzielania pierwszej pomocy, czego jak wiemy nigdy nie jest za wiele i co w każdej chwili może się przydać. Wspaniały pomysł, wspaniała realizacja, a dzieci były zachwycone!

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback