2017.Łomża baner 1000x200
piątek, 08 września 2017 15:29

Przedszkole Nr 4 wzbogaciło się o salę integracji sensorycznej [VIDEO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przedszkole Nr 4 wzbogaciło się o salę integracji sensorycznej [VIDEO] fot. www.mylomza.pl
Zastępca prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk przekazała dziś Przedszkolu Publicznemu nr 4 gabinet Integracji Sensorycznej stworzony w ramach projektu "Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji przedszkolnej". Jest to pierwszy w pełni wyposażony gabinet tego typu w placówkach publicznych miasta Łomża.

Przedszkole Publiczne Nr 4 w Łomży od 23 lat jest przedszkolem integracyjnym. Uczęszczają tu zarówno dzieci zdrowe, jak te dotknięte różnego rodzaju dysfunkcjami. Przekazany dziś gabinet znacznie wzbogacił możliwości prowadzenia terapii dzieci, które tego potrzebują. Nie jest on jednak jedynym elementem, jaki przedszkole zyskało dzięki realizacji wspólnie z miastem projektu "Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji przedszkolnej".

- Zyskaliśmy nie tylko my salę sensoryczną, ale zyskały też inne przedszkola. Zyskaliśmy pomoce dydaktyczne, tablice interaktywne, jakieś stroje, peruki do zajęć plastycznych, teatralnych, tanecznych. Zyskaliśmy zajęcia dodatkowe i szkolenia dla nauczycieli - wymienia dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 4 w Łomży Jolanta Mieczkowska. - Szczególnie cenne są właśnie te szkolenia, bo w sytuacji naszego przedszkola pani psycholog skorzystała z tej właśnie możliwości i zrobiła kurs do terapii sensorycznej, ma uprawnienia do prowadzenia tego typu zajęć - podkreśla dyrektor.

Natomiast rolę przedszkola integracyjnego, jakim Przedszkole Nr 4 w Łomży jest już od 23 lat, bardzo docenia wiceprezydent Agnieszka Muzyk i jak sam stwierdza bardzo cieszy się, że udało się pozyskać dla tego przedszkola kolejne wyposażenie, które ma wspierać i stymulować różnego rodzaju dysfunkcje, które występują.

- Przedszkole było pierwszym w Łomży przedszkolem integracyjnym. Ma ogromne osiągnięcia w tym zakresie. Z jednej strony to osiągnięcia w pomaganiu dzieciom w rozwoju. Drugi obszar, który dla mnie jest niezwykle istotny, to jest rzeczywiście uczenie prawdziwej integracji - podkreśla zastępca prezydenta i wskazuje, że stanowi to o ogromnej wartości tego miejsca.

Sama sala została wyposażona w najlepszy dostępny, specjalistyczny sprzęt, o którym opowiada psycholog z Przedszkola Publicznego Nr 4 Anna Sobocińska.

- Sprzęty mamy bardzo dobre. Byłam w kilku salach integracji sensorycznej w Warszawie. Ta sala pewnie jest trochę mniejsza niż inne, wzorcowe sale, natomiast sprzęty mamy bardzo dobre. W tej sali są wszystkie podstawowe sprzęty potrzebne do pracy metodą integracji sensorycznej.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback