2017.Łomża baner 1000x200
czwartek, 07 września 2017 08:42

Veneda otwiera szpital... dla maskotek

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Początek nowego roku szkolnego Galeria Veneda w Łomży powita "edukacyjnie", ale w zupełnie inny sposób niż kiedykolwiek wcześniej. Tym razem tematem wiodącym organizowanego w najbliższą sobotę eventu będzie wizyta w gabinecie lekarskim. Ale dzieci nie będą pacjentami, tylko wcielą się w rolę lekarza swojego ulubionego pluszaka..

Co się dzieje, kiedy dziecko ma przekroczyć próg gabinetu lekarskiego? Każdy rodzic zna te chwile, kiedy próbuje dziecku tłumaczyć, co będzie działo się za drzwiami, co będzie robić pan lub pani doktor, co będzie musiało robić samo dziecko i mimo wszystko widzi niepewność, a czasem nawet strach w oczach swojej pociechy. W sobotę zatem koniecznie przyprowadźcie najmłodszych do Galerii Veneda i niech wezmą swoje pluszaki. Zamiast tłumaczenia dzieci same wcielą się w rolę lekarza, do którego przyszedł pacjent (pluszak).

- Mierzenie, ważenie, wywiad lekarski, badania diagnostyczne, zabiegi, operacja - to tylko niektóre z lekarskich zadań, które wspólnie przeprowadzimy w naszym szpitalu dla maskotek - wymieniają organizatorzy eventu.

Dzieci dowiedzą się także co dzieje się w szpitalu, począwszy od izby przyjęć, przez pracownię RTG, po salę operacyjną, żeby wiedziały jak to wygląda, gdy im samym zdarzy się być pacjentem. Rodzicom pozostanie wtedy tylko przypomnieć: "a pamiętasz jak w Venedzie bawiłeś/aś się w lekarza...". I wszystko jasne. Event jest bowiem świetną zabawą dla dzieci, które mają okazję wcielić się w Pana Doktora, jak i akcją edukacyjną, która ma zmniejszyć strach naszych dzieci związany z badaniami oraz przybliżyć im charakter pracy lekarzy i pielęgniarek.

- Chcemy, aby poprzez zabawę oswajały się z realiami szpitala i lepiej rozumiały, co dzieje się z nimi u lekarza. Podpowiemy też rodzicom, jak zmniejszyć lęk dziecka przed wizytą w gabinecie lekarskim i jak je do tego przygotować. Zapraszamy całe rodziny! - zachęcają organizatorzy.

"Szpital dla maskotek" zostanie otwarty w Galerii Veneda w najbliższą sobotę 9 września o godzinie 12.00 i będzie czynny do 18.00 i pamiętajcie - każde dziecko przychodzi z pluszakiem!

GV PlakatA1 Szpital

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback