czwartek, 07 lipca 2011 08:35

Do zatrudniaka o 4.00 rano

Napisała  PaW
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Do zatrudniaka o 4.00 rano źródło: PUP w Łomży
4 rano - to pora, o której pierwsi bezrobotni zajmują kolejkę pod Powiatowym Urzędem Pracy- informuje Polskie Radio Białystok. "Ci, którzy chcą się zarejestrować jako bezrobotni w godzinach pracy urzędu słyszą, że limit przyjęć na dany dzień jest już wyczerpany"- donoszą dziennikarze Radia Białystok. Wygląda jednak na to, że z powodu urlopu kolejki jeszcze bardziej się wydłużą.

zenek

Do sytuacji, zdaniem Danuty Jarota, wicedyrektora PUP, przyczyniają się sami bezrobotni. Ludzie niepotrzebnie przychodzą tak wcześnie do urzędu, bo gdyby przyszli później, danego dnia przyjęta zostałaby taka sama ilość osób.

Jednak chętni do zarejestrowania ustawiają się w kolejce już o godz. 4.00 rano, przez co ci, którzy przyjdą chociażby ok. godz. 8.00 nie mają już szans na przyjęcie. Telefoniczne wydawanie numerków ani zapisy na kolejne dni nie są zaś prowadzone.

W sumie, wg informacji Polskiego Radia Białystok, od początku lipca w łomżyńskim urzędzie pracy każdego dnia rejestruje się ok. 40 osób.

Na dodatek przez najbliższe dwa tygodnie sytuacja jeszcze bardziej się skomplikuje, ponieważ rejestrację bezrobotnych będzie prowadziła tylko jedna osoba. Dzienny limit przyjęć od poniedziałku został ustalony na 18 osób.

W górę