bo2018 dni jedwabne 2017
gak

gak

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

wtorek, 27 czerwca 2017 13:27

Kto będzie rządził Nowogrodem?

5 czerwca zmarł wieloletni burmistrz Nowogrodu Józef Piątek i od tego momentu miasto i gmina pozbawione są władzy wykonawczej. Zanim zarządzone i rozstrzygnięte zostaną przeterminowe wybory, premier musi wyznaczyć osobę czasowo pełniącą obowiązki burmistrza. Póki co jednak takiej osoby jeszcze nie ma.
wtorek, 27 czerwca 2017 12:01

Lato z MDK-DŚT

Jak co roku, Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza do siebie dzieci i młodzież odpoczywającą od obowiązków szkolnych. W programie znalazło się wiele interesujących artystycznych zajęć i nowości, jak np. warsztaty językowe z rodowitym Hiszpanem i Anglikiem. 
Są kolejne tegoroczne dane dotyczące przypadków boreliozy. Swoje statystyki przedstawił sanepid z Białegostoku: do połowy czerwca w podlaskiem odnotowano 71 przypadków choroby roznoszonej przez kleszcze. Lekarze nie mają złudzeń, że zarażonych będzie więcej, bo pajęczaki nadal są bardzo aktywne.
Urząd Miejski opublikował raport z konsultacji społecznych w sprawie budowy zadaszonego lodowiska-rolkowiska w Łomży. W konsultacjach wzięło udział aż 530 osób, co jest wyjątkowo dużą liczbą jak na Łomżę. Okazuje się, że większość uczestników badania zdecydowanie popiera pomysł budowy takiego obiektu.
Drużyna BM DANEX z Małego Płocka po rozegraniu 18 meczów okazała się najlepsza i wywalczyła tytuł Mistrza Miejskiej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2016/2017. Wicemistrzem został zespół UniGlass-u, a III miejsce zajęła ekipa Planet Cash. W sobotę, na Orliku przy ul. Katyńskiej, została rozegrana ostatnia, 18. kolejka sezonu.
- Chciałbym, aby mieszkańcy mieli wpływ na otoczenie, w której żyją. Stąd też pomysł na podanie do konsultacji projektu zagospodarowania działki, aby zainteresowane osoby mogły się z nim zapoznać i wnieść swoje uwagi – podkreśla wójt gminy Łomża Piotr Kłys.
Tytułowe pytanie zadaje portal Moja Ostrołęka, gdzie znajdujemy informację, że 33-letni pomocnik, który w rundzie wiosennej reprezentował barwy trzecioligowego ŁKS Łomża myśli o przenosinach do beniaminka IV ligi mazowieckiej Korony Ostrołęka. Sprawdziliśmy, co ma do powiedzenia na tę informację łomżyński klub...
Już od piątku 30 czerwca rozpoczną się koncerty w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża 2017. Na Preludium Festiwalu organizatorzy zapraszają właśnie ostatniego dnia czerwca do łomżyńskiej katedry, gdzie odbędzie się recital organowy. Wystąpi GABRIELAANA NAVARRO LANDAVERRIA.
poniedziałek, 26 czerwca 2017 14:42

Pożar od pioruna ugaszony w zarodku

Szybko i sprawnie przeprowadzona akcja ratowniczo-gaśnicza straży pożarnej pozwoliła na uratowanie dobytku rodziny we wsi Zanklewo w gminie Wizna, której dom mógł spłonąć po uderzeniu pioruna. Na szczęście spalił się tylko mały fragment dachu, a co najważniejsze - nikt nie ucierpiał.
poniedziałek, 26 czerwca 2017 14:28

Szeroka Zawadzka otwarta i poświęcona [FOTO]

Przebudowany fragment ulicy Zawadzkiej od Ronda Solidarności do Przykoszarowej został dziś oficjalnie otwarty przez władze i poświęcony przez biskupa Janusza Stepnowskiego. Ponad 400-metrowej długości odcinek oddany został do użytku już w pierwszej połowie czerwca. Brakuje jeszcze tylko działającej sygnalizacji świetlnej.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 634

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback