vizo-mylomza 2017.Łomża baner 1000x200
Kultura
poniedziałek, 16 października 2017 09:48

Drugie miejsce w "Rockowaniach" dla MadBee

Napisał gak
Łomżyńsko - ostrołęcki zespół MadBee zajął drugie miejsce w finale II Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych "Rockowania". Koncert finałowy odbył się w niedzielę w białostockich "Spodkach". Zwycężyła grupa GypsyCaravan.
wtorek, 10 października 2017 09:34

Wieczornica Patriotyczna w Kupiskach [VIDEO]

Napisał gak
Biblioteka Publiczna Gminy Łomża, która otrzymała dotację z ogólnopolskiego programu „Niepodległa", rozpoczęła realizację projektów upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości. Jako pierwsza, w poniedziałek 9 października, została zorganizowanaw Szkole Podstawowej w Kupiskach wieczornica, połączona z podsumowaniem Gminnego Konkursu Plastycznego pn."Wojna widziana oczami dziecka".
środa, 04 października 2017 11:29

Uroczyste zakończenie Festiwalu Sacrum et Musica 2017

Napisane przez oprac. gak
W niedzielę (8 października) o godzinie 19:00 w Katedrze Łomżyńskiej pw. Św. Michała Archanioła odbędzie się uroczysty koncert wieńczący XIII Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki „Sacrum et Musica". W tym roku wraz z Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży wystąpi znakomity Chór Chłopięcy i Męski przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.
wtorek, 03 października 2017 07:59

Wschodząca gwiazda disco polo z nowym klipem [VIDEO]

Napisał gak
O rozterkach młodego mężczyzny, w którego naturze z całą pewnością nie leży monogamia, śpiewa w swoim nowym klipie wschodząca gwiazda disco polo - SebBoy. Sebastian Urbanowski, bo o nim mowa, pochodzi spod Łomży i już sam ten fakt powoduje, że jego szanse na sukces na scenie disco polo rosną...
poniedziałek, 02 października 2017 11:29

Zespół MadBee awansował do finału „Rockowania 2017” [FOTO]

Napisał gak
Łomżyńsko-ostrołęcka grupa MadBee powalczy w finale tegorocznego Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych „Rockowania 2017" o nagrodę główną w wysokości 5000 złotych oraz koncert w Polskim Radiu Białystok. Półfinał II Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych „Rockowania 2017" odbył się w minioną sobotę w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży.
niedziela, 01 października 2017 10:22

Domalewski: Będę opowiadał proste historie

Napisane przez mano
- Nie robiłem filmu z myślą o nagrodzie, ja tylko chciałem opowiedzieć historię i wydaje mi się, że tych historii do opowiedzenia jeszcze parę mam, wiec nie mam lęku o swoją przyszłość - mówił wczoraj w studio telewizji TVN pochodzący z Łomży Piotr Domalewski, którego film „Cicha Noc" w ubiegłym tygodniu zdobył najważniejszą nagrodę na 42. Festiwalu Filmowym w Gdyni.
Brawurowa gra aktorska, klimat zakopiańskiego hotelu i przezabawne dialogi w spektaklu "SPA czyli Salon Ponętnych Alternatyw" gwarantują rozrywkę na najwyższym poziomie. Kolejną niespodzianka repertuarowa dla miłośników "ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia" z repertuaru Teatru Kamienica zobaczymy w Łomży już 15 października. Można już robić rezerwacje i kupować bilety.
poniedziałek, 25 września 2017 14:39

Teatr Lalki i Aktora w Łomży świętował 30-lecie istnienia

Napisane przez oprac. gak
W piątkowy wieczór 22 września w Galerii pod Arkadami wernisażem „Sztuka wyobraźni" rozpoczęły się trzydniowe uroczystości jubileuszowe. Na wystawie, którą oglądać będzie można jeszcze do 25 października znalazły się lalki i scenografie do kilku najważniejszych spektakli z historii łomżyńskiego teatru.
poniedziałek, 25 września 2017 07:05

Domalewski ze Złotymi Lwami

Napisał gak
Pełnometrażowy debiut "Cicha noc", pochodzącego z Łomży reżysera Piotra Domalewskiego, został nagrodzony Złotymi Lwami na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Główną nagrodę wręczyli wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński, przewodniczący jury Konkursu Głównego Jerzy Antczak oraz dyrektor Festiwalu Leszek Kopeć.
piątek, 22 września 2017 20:56

Seniorów zabawa na Starym Rynku [VIDEO i FOTO]

Napisane przez mano
Ponad setka seniorów przybyła dziś na łomżyński Stary Rynek, aby wspólnie bawić się na Senioradzie. Imprezę z okazji zbliżającego się Dnia Seniora organizowano już po raz trzeci. Oprócz występów artystycznych na łomżyńskiej starówce można było zmierzyć ciśnienie, poziomu cukru we krwi czy skorzystać z porady dietetyka.
środa, 20 września 2017 18:51

30 lat łomżyńskiego teatru [VIDEO]

Napisane przez mano
Teatr Lalki i Aktora w Łomży obchodzi w tym roku szczególny jubileusz - trzydziestolecia istnienia. Dziś odbyła się konferencja prasowa poświęcona w całości temu przedsięwzięciu. Najważniejszym jego akcentem będzie uroczysta premiera spektaklu „Proces” Franza Kafki w reżyserii Jarosława Antoniuka.
niedziela, 17 września 2017 12:37

Czas się „załomżyć”

Napisane przez mano
Kampania reklamowa, promująca Łomżę i wytwór pewnego browaru jako spójny element odpoczynku zwanego "łomżingiem", zagościła już na dobre przestrzeni publicznej. A co oznacza termin ”załomżenie”? Wyjaśniamy!
sobota, 16 września 2017 10:52

Energetyczni Dj-e na scenie w Nowogrodzie [VIDEO i FOTO]

Napisane przez mano
Wczorajszy chłodny wieczór nie przeszkodził amatorom klubowej zabawy w dotarciu i świetnej zabawie na kolejnej z imprez zorganizowanych w Nowogrodzie. Tym razem Imprezy Zbyszko odwiedził znany szwajcarski duet DJ-ów Remady & Manu-L i wprowadzili tak gorącą atmosferę, że nikt nie pamiętał o panującym chłodzie.
W piątek 15 września zorganizowana została uroczystość z okazji jubileuszu 90-lecia Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. Uroczystości 90 rocznicy Skansenu połączone są też z seminarium „Ojcowie założyciele polskich muzeów na wolnym powietrzu", i właśnie Skansen w Nowogrodzie jest świetnym przykładem pracy jednego z takich ojców-założycieli.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 25

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback